ВЗАЄМОЗВЯЗОК ВИКОРИСТАННЯ СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ З ПСИХОЛОГІЧНИМ БЛАГОПОЛУЧЧЯМ ПІДЛІТКІВ Вісник Одеського національного університету Психологія

Багато батьків вважають, що їхні діти – це частина власного «Я», проте, не так. У більшості випадків інтереси одних і іншим можуть не збігатися, тому потрібно шукати нові рішення взаємодії один з одним і брати до уваги їх захоплення. Тоді дитина із задоволенням буде ділитися в реальному світі а не у віртуальному. Після спілкування в соціальних мережах у вашої дитини спостерігаються ознаки занепокоєння і / або депресії. Інтернет надає доступ до багатьох інформаційних ресурсів, які допоможуть дітям і підліткам дізнатися багато цікавого й корисного. Це може стати у пригоді під час навчання у школі чи виші або для дослідження сфер інтересів. Також варто навчати дітей, як аналізувати інформацію, щоб вибирати надійні джерела.

вплив соціальних мереж на підлітків

Крім того, у шанувальників рок-музики з’явилася можливість спілкуватися зі своїми кумирами і навіть додавати їх в друзі. Виявити, як соціальні мережі впливають на життя людини. Необхідно запастися терпінням і не злитися, а визнати, що у дитини можуть бути потреби, що перевищують інтерес до батьків.

Дитина, вихована в соцмережах, не вміє розбиратися в людях, не здатна грамотно розмовляти і будувати діалог, не обтяжує себе такими почуттями, як співчуття. Подача інформації в інтернеті відбувається так, що, маючи намір переглянути прогноз погоди, користувач змушений закривати виринаючі вікна з рекламою, новинні блоки, посилання на різні сайти. Багато хто не справляються з таким завданням. Все це привертає увагу, відволікає від основної мети.

Пошук друзів і роботи

Соцмережі можуть допомогти із плануванням та організацією. Тут є нагадування про події, можна влаштовувати зустрічі і швидко перекидуватися важливою інформацією. Коментарі, які містять посилання на сторонні сайти чи ресурси можуть бути видалені без попереджень. Ми не рекламний майданчик для інших ресурсів. Будь-які образи, відкриті чи завуальовані, у бік команди сайту, конкретного автора чи інших коментаторів, одразу видаляються. Агресивний коментатор може бути забанений без попереджень і пояснень з боку адміністрації сайту.

Залежність від соціальних мереж

Тут легко приховати переживання або сфальсифікувати емоції. Не має значення, якої статі людина, скільки йому років, як він виглядає, чим займається. Наприклад, моя дитина (12 років) не надто захоплюється соціальними мережами, хоча і зареєстрована «Vkontakte». Перевагу надає навчанню і читанню художньої літератури.

Таке обмеження може захистити їхнє психічне здоров’я. І хоча спочатку діти можуть протестувати, ці обмеження принесуть їм користь у довгостроковій перспективі. Недостатність сну може вплинути на багато сфер життя молодої людини. Може знизитися її самооцінка, вона може бути надто втомленою та примхливою протягом дня, їй стає важко концентрувати увагу. Водночас, автори стверджують, «що соціальні мережі самі по собі не завдають шкоди, але часте їх використання може погано відбитися на діяльності, яка чинить позитивний вплив на психічне здоров’я». Наприклад – достатньо часу спати та займатися спортом.

Для безперебійного функціонування соціальної мережі необхідно, щоб все це обладнання було пов’язано воєдино і справно виконувало свої функції. Адміністраціям соціальних мереж доводиться вести воістину титанічну роботу з організації успішної роботи своїх мереж . У науковій роботі проаналізовано вплив соціальних мереж на соціалізацію особистості. Охарактеризовано Інтернет-простір як агент соціалізації сучасної молоді. Розроблено pbn.org.ua загальні правила безпеки при використанні соціальних мереж. “Наше дослідження показало, що принаймні частина негативного впливу соціальних мереж на психічне здоров’я може проявлятися через порушення сну”, — каже Джунайд Хуссейн, один з авторів огляду. Серед учених світу зростає занепокоєння щодо впливу цифрових технологій на емоційне благополуччя дітей та підлітків, особливо щодо страхів, тривожності та депресії.

Як соціальні мережі впливають на психіку дітей та підлітків Соціальні мережі стали частиною повсякденного життя. Величезна кількість людей регулярно перевіряють оновлення своїх сторінок, перебуваючи в поїзді метро, а також тоді, коли чекають на зустріч, або якщо виникає вільна хвилина на роботі чи в школі. Хоча наразі ще не доведено остаточно, що соціальні медіа спричиняють депресію, вчені визначили, що вони посилюють певні симптоми, такі як соціальна ізоляція та самотність. Інше дослідження, яке провели американські вчені, виявило, що використання кількох сайтів соціальних мереж свідчить про вищий ризик розвитку депресії. Причому люди, які відвідували більше семи сайтів, мали втричі більший ризик виникнення цього тяжкого психічного розладу. З кожним роком психологи все більше турбуються про вплив соціальних мереж на психологічне здоров’я підлітків. Аби допомогти дітям впоратися з тиском, експерти створили кілька дієвих порад, які потрібно знати усім батькам.

%d bloggers like this: