Безпечний кіберпростір неможливий без взаємодії влади і бізнесу: у Києві пройшов IV Міжнародний форум з кібербезпеки Think brave

Таким чином ви або дійсно створите стартап, або отримаєте необхідний практичний досвід, про який зможете згадати на співбесіді. При цьому число кібератак зростає з кожним днем, як і стабільно збільшується число компаній, які переходять працювати в інтернет. За прогнозом Markets and Markets, ринок кібербезпеки до 2023 року виросте до $ 248,3 млрд. Тому проблем з пошуком високооплачуваних вакансій для фахівців з інформаційної безпеки в доступному для огляду майбутньому не передбачається. Студенти кафедри захисту інформації гідно представили ВНТУ на хакатоні «Cyber Education Day» і показали високий рівень фахової підготовки. На честь міжнародного дня захисту інформації нашою кафедрою було організовано низку відкритих лекцій, присвячених найактуальнішим проблемам сьогодення у даній галузі.

Актуальна інформація про розробки в сфері кібербезпеки

Традиційні технології WAN, які базувалися на жорсткій архітектурі WAN, орієнтованій на маршрутизатор, повільно реагували на потреби бізнесу, пропонували непостійну якість роботи та були складними в управлінні. SD-WAN забезпечує кращу та стабільнішу продуктивність хмарних додатків, консолідує функціональні можливості глобальної мережі та підтримує нульову довіру та структуру SASE. Минулого року IDC дослідила Північну Америку та виявила, що 72% підприємств планують перейти на SD-WAN у 2021–2023 роках . CSPM – системи управління станом хмарної безпеки, що допомагають проаналізувати кіберризики на основі даних про налаштування хмарної інфраструктури, які проводять оцінку відповідності поточних налаштувань хмарних систем вимогам законодавства і рекомендацій вендорів, що допомагають візуалізувати стан ІБ в Cloud-інфраструктурі. Окрему увагу Владислав Ніколенко присвятив також і моделі житттєвого циклу програмного забезпечення. Особливої актуальності в розповіді набула модель Agile та Scrume. Студенти з інтересом ставили запитання відносно принципів взаємодії в команді розробників, цікавили питання комункації, кількості учасників процесу, готовності до змін по відношенню до попередніх планів.

Останні події

Д-р Грег Ретрей є також партнером і засновником Next Peak LLC, компанії, що займається кібербезпекою та управлінням ризиками по всьому світу. Грег пішов у відставку з військово-повітряних сил США у званні полковника в 2007 році. Він обіймав посаду директора з кібербезпеки в Білому домі та командував оперативною групою Центру інформаційних бойових дій військово-повітряних сил. Необхідний аудит кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури енергетичного сектору. Потрібно визначити вимоги до ризиків для кожного об’єкта критичної інфраструктури, враховуючи специфіку діяльності підприємства. Один із перших пріоритетів, на якому акцентував кожен учасник Робочої групи, – в Україні вкрай необхідне удосконалення законодавства у сфері кібербезпеки енергетичного сектору, а також створення єдиного стандарту кібербезпеки. Для розробки стандарту важливо об’єктивно оцінити поточний стан кібербезпеки та ризики кожного підприємства.

Кафедра захисту інформації

До фіналу конкурсу було обрано 15 найсильніших проєктів та запрошено команди з 11 ЗВО.Команда презентувала проєкт «QUESTUP» з двома мобільними додатками (один для працівників закладів харчування, інший – для відвідувачів). «Ми плануємо запустити спільний майданчик для обміну інформацією, тож важливо при виявленні кіберзагрози не залишати її у таємниці у своїй організації, а ділитись технічними характеристиками», – сказав він. На Ваш email був відправлений лист з посиланням для підтверждення реєстрації. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації САФАРОВА Фаріда. Існують також інші класифікації кіберзлочинів, проте запропонована конвенцією є найбільш популярною.

Юлія Миколаївна Ткач, Чернігівький національний технологічний університет

Кіберборотьба й кіберзахист стали одними із ключових елементів гібридної війни. Наші фахівці та хакери-волонтери не лише успішно протистоять нападам, а й завдають дошкульних ударів у відповідь. Торік зафіксовано понад 1,25 мільйона DDoS-атак на російську інфраструктуру (це 8,4% від усіх кібератак у світі). За оцінками керівника служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки Апарату РНБО Наталії Ткачук, Україна – єдина держава, яка змогла здобути перевагу у протистоянні кібератакам та інформаційній агресії рф.

Спосіб маркування повідомлень щодо кіберінцидентів використовує чотири кольори для позначення того, яким чином повідомлення може в подальшому поширюватись оператором критичної інфраструктури, що отримує інформацію. Комунікація та обмін інформацією з кібербезпеки особливо важливі серед партнерів оператора критичної інфраструктури «зверху-вниз» по ланцюгах постачання товарів і послуг. За інформацією голови Департаменту кіберполіції Сергія Васильовича Демедюка, щороку кількість кіберзлочинів в Україні збільшується в середньому на 2,5 тисячі. Згідно зі звітом, який міститься на веб-сайті цього правоохоронного органу, у 2018 р. Працівники Департаменту кіберполіції були залучені https://dvpu.dp.ua/ до розслідування більше ніж 11 тисяч кримінальних проваджень, вчинених у сфері високих інформаційних технологій. Третій вид кіберзлочинів охоплює правопорушення, пов’язані зі змістом (контентом), що полягає у здійсненні умисних незаконних дій щодо вироблення, пропонування або надання доступу, розповсюдження дитячої порнографії, а також володіння такими файлами у своїй системі. Навчання без вчителя (англ. Unsupervised learning) – це спосіб машинного навчання, в якому не використовуються розмічені набори даних, не вказані правильні пари «питання-відповідь», а від інформаційної системи потрібно на підставі відомих властивостей об’єктів знайти різні взаємозв’язки між ними.

%d bloggers like this: